Katlanır Cam Sistemleri

Cam balkon bulunduğu ortama estetik, ferah ve yeni bir yaşam alanı sağlar. Cam balkon sistemi uygulandığı alanlarda ısı ve ses yalıtımına katkıda bulunur. Tercih edilen sisteme göre uygun maliyetli çözümler sunar. Katlanır ve sürme sistem çözümleri binaların mimari görüntüsünü bozmaz.

Malzeme Kalitesi

Cam balkon üretiminde kullanılan malzemeler sonuca direkt etki eden unsurlardır. Bu unsurlara sırası ile birlikte göz atalım.

  1. Tasarım: Katlanır cam sisteminin doğru tasarlanmış olması oldukça önemlidir. Sistemin kolayca çalışabilmesi iyi bir arge gerektirir. Tüm elementlerin birbiri ile uyumlu çalışması kullanım konforunu arttıracaktır.
  2. Alüminyum profiller: Alüminyum profiller %95 saflıkta ve en az 2 mm et kalınlığında olmalıdır. Uzun yıllar sorunsuz kullanım için bu şarttır.
  3. Tekerlekler: Tekerleklerin milleri çelik olmalıdır. Rulman bilyeleri de çelik olmalıdır. Düzenli olarak yağ sökücü spreyler ile yapılacak bakım ile bu tekerlekleri yıllarca kullanabilirsiniz.
  4. Cam: Doğru ısıda ve basınçta temperlenmiş camlar hem yeterli esneklikte hem de yeterli sertlikte olacaktır. Temper işlemi ve cam kalitesi kaliteli bir ürünün vazgeçilmez unsurlarıdır.
  5. Aksesuarlar: PVC aksesuarlar birbiri ile sürekli temas halindedir ve aşınmaya fazlaca maruz kalırlar. Kaliteli ham maddeler ile üretilen PVC aksesuarlar çok daha dayanıklı olacaktır.
  6. Damlalık: Damlalık alttaki kasa profilinin iç kısmında bulunan küçük bir havuzdur. Damlalık sayesinde ürünlerde su sızmalarına karşı çift emniyet sağlanmış olur.
  7. Cam fitilleri: Cam fitillerinde çift taraflı 1000’lik kıl fitil çekilmiş alüminyum contalar kullanılmalıdır. Bu sayede hava ve su sızıntısı ihtimali oldukça düşecektir.
  8. Üretim tesisi: Üretim tesisi ürünleri çizmeyecek şekilde tasarlanmış olmalıdır. Kesim ve freze makinelerinin ayarları tam olmalıdır. Üretim sonrası bekleme parkuru doğru yapılandırılmalıdır.